Wybierz swój kraj.

Ogrzewanie podłogowe i parkiet, czy to ze sobą współgra?

Dotyczy

  • Parkiet

Parkiet i ogrzewanie podłogowe: idealne połączenie

Drewniana podłoga wprowadza do wnętrza dużo ciepła i atmosfery. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu komfort życia staje się jeszcze większy. Ale czy parkiet można układać na ogrzewaniu podłogowym? Często otrzymujemy to pytanie od naszych klientów.

Odpowiedź brzmi „tak”. Parkiet można doskonale łączyć z niektórymi rodzajami ogrzewania podłogowego. Podłoga pozostaje piękna, a wydajność cieplna jest odpowiednia, o ile weźmie się pod uwagę kilka aspektów.

Wydajność

Drewno na ogrzewaniu podłogowym zapewnia absolutnie odpowiednią wydajność. Dlatego parkiet i ogrzewanie podłogowe to idealne połączenie, które w ostatnich latach stało się powszechne zarówno w nowych projektach budowlanych, jak i renowacyjnych. Ważne jest jednak, aby podłoga była wystarczająco cienka. Zalecamy grubość do 15 milimetrów. Im grubsza podłoga, tym dłużej będzie się nagrzewać i tym mniejsza będzie wydajność ogrzewania podłogowego.

Zwracaj szczególną uwagę na wilgotność względną

Wilgotność względna w pomieszczeniu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania pięknego parkietu i powinna wynosić od 40 do 55%. Ma to na celu maksymalne zmniejszenie ryzyka odkształcenia, powstawania pęknięć lub szczelin. Mając to na uwadze, formacja kier jest zazwyczaj regularnie rozłożona i trzeba być cierpliwym podczas montażu.

I jeszcze to...

Za montaż ogrzewania podłogowego zawsze odpowiada wykonawca. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz przesłać nam szczegółowy raport.

Temat ogrzewania podłogowego można omawiać bardzo obszernie Są to jedynie podstawowe instrukcje, a niniejsze wytyczne mają charakter wyłącznie informacyjny. Krajowe standardy muszą być zawsze przestrzegane.

Więcej o Instalacji

Czy masz pytanie?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci bezpłatnej porady. Nie czekaj i skontaktuj się z Pieter i jego współpracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pieter_510x510