Wybierz swój kraj.

W jaki sposób mogę zamontować parkiet?

Dotyczy

  • Parkiet

W zależności od rodzaju parkietu istnieją różne możliwości montażu.

Montaż klejony – pióro i wpust

W przypadku montażu parkietu metodą klejenia, deski podłogowe są przyklejane bezpośrednio do podłoża. Ten rodzaj instalacji wymaga pewnych umiejętności, dlatego zalecamy montaż parkietu przez profesjonalistę. Klej jest rozprowadzany na podłożu za pomocą grzebienia do kleju, a deski są układane w kleju. W tym celu stosuje się klej poliuretanowy. Lamett Power Glue (LPG) to jednoskładnikowy klej przeznaczony do kompleksowego klejenia parkietu. Klej jest rozprowadzany na jastrychu.

Montaż pływający – system zatrzaskowy

Układanie parkietu może być łatwe dzięki pływającej instalacji, idealnej dla samodzielnych majsterkowiczów. Deski nie są przymocowane do podłoża, ale są ze sobą połączone i „spoczywają” na podłożu. W tym przypadku dębowe deski są łączone ze sobą za pomocą systemu zatrzaskowego.

W tym przypadku ważne jest, aby powierzchnia była równa. Ponadto zaleca się stosowanie podłoża, które działa jako bariera dla wilgoci i izolator dźwięków uderzeniowych. Idealna grubość podłoża wynosi od 2 do 3 mm. Upewnij się, że podłoga jest również w 100% ułożona w sposób pływający. Nie należy blokować podłogi rurami, przewodami lub stałymi/zabudowanymi meblami, takimi jak kuchnia (wyspa).

Montaż klejony – system zatrzaskowy

Nasze podłogi z systemem „Drop-Lock” pozwalają również na ich przyklejenie, w przeciwieństwie do innych podłóg z systemem zatrzaskowym. Zalecamy, aby czynność ta była zawsze wykonywana przez profesjonalistę.

Więcej o Układanie

Czy masz pytanie?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci bezpłatnej porady. Nie czekaj i skontaktuj się z Pieter i jego współpracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pieter_510x510