Wybierz swój kraj.

Jakie rodzaje parkietu są dostępne?

Dotyczy

  • Parkiet

Parkiet można podzielić z jednej strony ze względu na strukturę, a z drugiej ze względu na wykończenie (parkiet olejowany lub lakierowany). Poniżej omówimy klasyfikację według struktury.

Parkiet lity

Parkiet lity składa się z bloku litego drewna, w którym umieszcza się pióro i wpust. Właśnie dlatego, że te podłogi są solidne, są też najbardziej podatne na kurczenie się i rozszerzanie. Drewno pracuje, dlatego w każdym sezonie wygląda nieco inaczej. Tylko kolekcja Vienna to parkiet lity.

massief-parket-1000x800

Parkiet wielowarstwowy

Parkiet wielowarstwowy nazywany jest również parkietem lamelowym lub parkietem kompozytowym. Ten rodzaj parkietu składa się z trzech lub więcej warstw drewna sklejonych ze sobą. Górna warstwa (o grubości co najmniej 2,5 mm) to czysty dąb, pozostałe warstwy są często wykonane z drewna iglastego lub tworzywa warstwowego. Klejenie pod kątem sprawia, że parkiet wielowarstwowy jest dużo bardziej stabilny i przewidywalny niż parkiet lity. Wszystkie nasze kolekcje, z wyjątkiem kolekcji Vienna, są parkietami wielowarstwowymi.

meerlaags-parket-1000x800

Więcej o O parkietach

Czy masz pytanie?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci bezpłatnej porady. Nie czekaj i skontaktuj się z Pieter i jego współpracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pieter_510x510