Wybierz swój kraj.

Konserwacja
jest na wagę złota

header-onderhoud-1200x400

Konserwacja z pewnością nie musi być przeszkodą w wyborze parkietu. Konserwacja drewnianej podłogi jest znacznie łatwiejsza niż mogłoby się wydawać. Oczywiście parkiet z czasem nabierze niepowtarzalnej patyny, ale to tylko podkreśla piękno tego naturalnego produktu. Do celów codziennej pielęgnacji można zamiatać parkiet miękką szczotką. Jeżeli jednak wolisz odkurzać, to za każdym razem zakładaj specjalną szczoteczkę. W ten sposób unika się zarysowań.

Ponadto ustaliliśmy 3 złote zasady:

  • Nigdy nie używaj dużych ilości wody na parkiecie.

  • Przemywaj letnią wodą i używając klasycznego mopa lub ścierki.

  • Przestrzegaj prawidłowych proporcji produktów do pielęgnacji.

Parkiet olejowany lub lakierowany

Czy masz parkiet olejowany? Wówczas do mycia podłogi nigdy nie używaj czystej wody, ale dodaj do tego odżywczy środek konserwujący, np. „Woca Natuurzeep”. Każdego roku możesz użyć odżywki, aby zachował swoją szczególną estetykę. Najlepiej zrobić to tuż przed zimą. Im lepiej odżywiona jest Twoja podłoga, tym bardziej jest odporna na plamy i przesuszenie.

Czy masz lakierowany parkiet? Utrzymuj podłogę w czystości za pomocą środka czyszczącego do podłóg lakierowanych, takiego jak „Bona Houten Vloer Reinige”. Co roku możesz odnowić warstwę lakieru swojego parkietu dobrym środkiem do polerowania, takim jak „Bona Houten Vloer Polish”.

  • geolied-parket-900x800
  • gevernist-parket-900x800

Idealna wilgotność

Drewno jest produktem naturalnym. Podczas gdy drzewa w lesie mogą oczywiście wytrzymać deszcz, deski w Twojej podłodze są nieco bardziej selektywne, jeżeli chodzi o wilgotność. Przez wszystkie pory roku Twój parkiet będzie się rozszerzał i kurczył, ale przy wilgotności pomiędzy 40% a 55% Twoja podłoga będzie najbardziej szczęśliwa.

Jak utrzymać ten poziom wilgotności? Odpowiednia wentylacja pozwoli to już połowa drogi do sukcesu. Jeśli powietrze w Twoim domu jest zbyt suche, pomocny może okazać się nawilżacz powietrza.

luchtvochtigheid-900x800

Uważaj na zadrapania

Z czasem Twój parkiet nabierze unikalnej patyny, która będzie opowiadać Twoją historię. Małe zadrapania i plamy często można z łatwością naprawić. Ale oczywiście nadal lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dzięki tym wskazówkom możesz cieszyć się podłogą, która będzie służyć Ci przez długie lata:

  • Zamocuj filcowe podkładki pod nogami stołu i krzeseł

  • Czy chcesz przesunąć mebel? To podnieś go do góry. Przeciąganie jest szkodliwe zarówno dla Twojej podłogi, jak i mebli

  • Nie upuszczaj na podłogę przedmiotów z ostrymi końcami

  • Przy odkurzaniu pamiętaj o złożeniu szczotki na części ssącej

  • Regularnie pielęgnuj swoją podłogę za pomocą zalecanych produktów do konserwacji

Czy na Twoim parkiecie nadal są zarysowania? Skorzystaj z naszej pierwszej pomocy!

krassen-900x800

Odkryj nasze produkty do konserwacji