Wybierz swój kraj.

W jaki sposób należy konserwować lakierowany parkiet?

Dotyczy

  • Parkiet

Pierwsza obróbka po montażu

Po ukończeniu montażu można natychmiast rozpocząć regularną konserwację za pomocą Bona Cleaner. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie.

Regularna konserwacja

W celu regularnej konserwacji (co 1-2 tygodni) parkietu wykończonego lakierem matowym, można go umyć niewielką ilością wody z dodatkiem odpowiedniego środka do konserwacji. Polecamy środek czyszczący Bona Cleaner. Produkt ten doskonale nadaje się do czyszczenia lakierowanych podłóg drewnianych.

1. Usuń brud/piasek itp. za pomocą odkurzacza, szczotki lub suchego mopa. Podczas odkurzania używaj odpowiedniej szczotki przeznaczonej do parkietu.

2. Dodaj Bona Cleaner do letniej wody do mycia podłóg w odpowiednich proporcjach: 1 dl na 10 litrów. Zawsze zachowuj odpowiednie proporcje! Mopuj w kierunku równoległym do położenia desek i nigdy nie używaj dużych ilości wody.

3. Poczekaj, aż podłoga wyschnie, zanim zaczniesz po niej chodzić.

Coroczna konserwacja

Bona Polish Mat to gotowy do użycia środek polerski na bazie wody, opracowany specjalnie do pielęgnacji lakierowanych podłóg drewnianych. Zapewnia dodatkową ochronę przed ścieraniem i wilgocią. Powierzchnia pozostaje piękna i błyszcząca na dłużej.

1. Usuń brud/piasek itp. za pomocą odkurzacza, szczotki lub suchego mopa. Podczas odkurzania używaj odpowiedniej szczotki przeznaczonej do parkietu.

2. Lakier nakładaj na podłogę małymi kroplami. Produktu nie należy rozcieńczać; zużycie wynosi około 50 m²/litr. Rozprowadź Bona Houten Vloer Polish równomiernie na powierzchni podłogi za pomocą gąbki lub mopa. Nie zdejmuj podkładu aplikacyjnego z podłogi; pęcherzyki powietrza mogą spowodować nierównomierny połysk. Najlepiej zacząć od jednej strony pomieszczenia i stopniowo przesuwać się w drugą stronę.

3. Przed użyciem pozostaw podłogę do wyschnięcia na 2-4 godziny. Po użyciu wyczyść narzędzia.

Set – Lacquered parquet floors

Idealna pielęgnacja lakierowanego parkietu

W zestawie do konserwacji parkietu lakierowanego Lamett można znaleźć dwa produkty do konserwacji:

  • Środek do czyszczenia podłóg drewnianych Bona nadaje się do regularnej pielęgnacji parkietu pokrytego lakierem matowym. (1l)

  • Bona Wood Floor Polish to gotowy do użycia środek do polerowania na bazie wody, opracowany specjalnie do stosowania na lakierowanych podłogach drewnianych. Zapewnia dodatkową ochronę przed zużyciem i wilgocią oraz pomaga zachować ładną i błyszczącą powierzchnię na dłużej. (1l)

bona-cleaner-polish-1000x1000

Więcej o Konserwacja

Czy masz pytanie?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci bezpłatnej porady. Nie czekaj i skontaktuj się z Pieter i jego współpracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pieter_510x510