Wybierz swój kraj.

Czy parkiet i zwierzęta to dobry pomysł?

Dotyczy

  • Parkiet

Twój zwierzak i Ty jesteście nierozłączni. Oczywiście musisz wziąć to pod uwagę przy wyborze nowej podłogi. Parkiet jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających psa, kota lub inne zwierzę domowe z trzech powodów.

1. Sierść nie pozostaje na parkiecie

Miękka sierść psa lub kota, którą tak bardzo kochasz, ma pewną wadę: znajduje się ona dosłownie wszędzie! Z pewnością chciałbyś z łatwością usuwać ją z podłogi. Dlatego lepiej nie wybieraj parkietu z postarzanymi litymi deskami. Często zawierają one głębokie rowki i sęki, w których łatwo gromadzi się brud i sierść.

Doskonałym wyborem będzie nowy parkiet wielowarstwowy. Podłogi te nie mają głębokich rowków ani sęków, w których mógłby utknąć brud. W rezultacie możesz z łatwością zamiatać piasek i sierść jednocześnie. Odkurzanie również jest bardzo wygodne. Używaj do tego celu ściągaczki ze szczotką, aby uniknąć zarysowania drewna. Mamy w swojej ofercie bogatą kolekcję wielowarstwowych parkietów o gładkiej powierzchni, które doskonale sprawdzą się w przypadku osób posiadających zwierzęta domowe.

2. Plamy można z łatwością usunąć z parkietu

Każdy właściciel psa, kota lub innego zwierzaka wie, że od czasu do czasu na podłodze może pojawić się plama. Niezależnie od tego, czy jest to woda z miski do picia, resztki karmy dla zwierząt czy plama moczu, na pewno nie chcesz mieć żadnych trwałych śladów na swojej pięknej podłodze! Na szczęście możesz zapobiegać powstawaniu plam i usuwać je z parkietu.

Regularna pielęgnacja parkietu olejowanego za pomocą odżywczego naturalnego środka myjącego pozwala zachować drewno w dobrym stanie i nienaruszoną warstwę ochronną. W końcu naturalny środek myjący zawiera niewielką ilość oleju, który jest wchłaniany przez drewno. Tłuszcz i brud mają wtedy mniejsze szanse na przyleganie do podłogi. Plamom z wody i tłuszczu można w łatwy sposób zapobiec, umieszczając matę lub podkładkę pod miską z wodą do picia i miską z karmą dla zwierzęcia.

Może się zdarzyć, że zwierzę będzie siusiać na podłogę. Jeżeli natychmiast usuniesz mocz, to nie będzie to miało żadnych konsekwencji. Jeżeli mocz pozostawia plamy, to można użyć środków neutralizujących, takich jak Woca Easy Neutralizer. Produkt ten służy do usuwania czarnych plam z drewna dębowego powstałych w wyniku reakcji z kwasem garbnikowym zawartym w drewnie. Nałóż Woca Easy Neutralizer na plamę, pozwól mu wsiąknąć i wytrzyj wilgotną szmatką. Następnie pokryj podłogę olejem.

3. Zarysowania nie stanowią problemu w przypadku parkietu olejowanego

„Czy mój parkiet nie zostanie porysowany przez pazury psa lub kota?” Są to zrozumiałe obawy właścicieli zwierząt domowych. Na szczęście nie musisz martwić się o zarysowania, jeżeli zdecydujesz się na parkiet olejowany. Dzieje się tak, ponieważ warstwy oleju nie można zarysować. Samo drewno jest zbyt twarde, aby pies lub kot mógł je podrapać. Regularna konserwacja sprawia, że parkiet zachowuje piękny wygląd i jest chroniony.

Tylko w przypadku wyboru parkietu lakierowanego zarysowania mogą być widoczne – w określonym świetle. Wynika to z faktu, że na warstwie lakieru mogą pojawić się rysy. Dlatego osobom posiadającym zwierzęta zalecamy wybór parkietu olejowanego.

Twój zwierzak domowy i parkiet doskonale do siebie pasują

Z pewnością nie pozwól, aby Twój pies lub kot uniemożliwił Ci wybór parkietu! Prawidłowa konserwacja sprawi, że deski zachowają piękny wygląd. W przypadku pojawienia się plam, istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych, które pomogą Ci uporać się z tym problemem. Parkiet dodaje wnętrzu dużo ciepła i tworzy komfortowe środowisko życia, w którym Ty i Twój zwierzak będziecie czuli się doskonale.

Więcej o Konserwacja

Czy masz pytanie?

Nasi eksperci chętnie udzielą Ci bezpłatnej porady. Nie czekaj i skontaktuj się z Pieter i jego współpracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Pieter_510x510