Wybierz swój kraj.

50 odcieni szarości

Trendy, kolory i kształty nieustannie się zmieniają. Odkryj najnowsze modne kolory i materiały zainspirowane księżycem.

banner-50tinten-2000x650

The Lunatic

W trudnych czasach lubimy powracać do naszych pierwotnych instynktów, szukając połączenia z naturą. Podczas gdy każdego dnia jesteśmy zalewani cyfrowymi bodźcami, chcemy ponownie pobudzić naszą wewnętrzną intuicję. Tak narodziło się zainteresowanie tym, co pozaziemskie i fascynacja Księżycem. Jego mistyczne rytuały oraz typowe materiały i kształty są zatem źródłem inspiracji dla wielu osób. Spójrzmy na rosnącą gamę produktów, takich jak mleko księżycowe, woda i olej, które są wytwarzane zgodnie z określonym położeniem Księżyca. Książka Katrin Swartenbroux i Wideda Bouchriki opisuje moce i wpływy Księżyca oraz pokazuje, jak coraz więcej osób łączy fazy Księżyca z decyzjami dotyczącymi ich życia, kariery, ciała i seksualności. Również projektanci i artyści czerpią z niego inspirację, zarówno pod względem estetyki, jak i doboru materiałów i kolorów.

Trendy w zakresie materiałów

Poszukiwanie materiałów o niespotykanych właściwościach rozpoczęło się wraz z pierwszymi krokami na Księżycu. W ten sposób, na przykład, projektanci The North Face współpracowali z japońską firmą w celu zaprojektowania „Spiber”, syntetycznej alternatywy dla włókien pajęczych. U artysty Carstena in der Elsta widzimy, jak wykorzystuje odpadowy pył poliuretanowy do wykańczania swoich projektów mebli, aby nadać im kosmiczny i niecodzienny efekt. Obserwujemy również wykorzystanie biotworzyw, twardych i miękkich metali, kryształów i porowatych struktur, które często są wytwarzane w technologii 3D. Również kamień księżycowy, z różnymi odcieniami kamienia i poliuretanu, przybliża nas do lunarnego pejzażu. Widoczne są wpływy technologii kosmicznej, nieważkości i typowych okrągłych kształtów, które będą dalej przenikać do naszej garderoby i wnętrz. 

bottom hero image lunatic
ny-skyline-grey-50-tinten-grijs-2-1000x1000
ny-skyline-grey-50-tinten-grijs-1000x1000

Trendy w zakresie zastosowania kolorów

Trendy w stosowaniu kolorów pokazują wszechstronne wykorzystanie odcieni szarości i wariantów metalicznego aluminium. Odcienie szarości, takie jak New York Skyline Grey (na zdjęciu po lewej), sprawdzają się dobrze, ale dostępne są również ciepłe kamienne i piaskowe odcienie, takie jak „Bergen Mont Blanc. Kolory te doskonale komponują się z brązem, stonowanym błękitem lub zgaszoną bielą, które razem przywołują na myśl odbicie światła Księżyca w oceanie. Ponadto widzimy mieszankę odcieni „Dust Grey”, w których neutralne odcienie łączą się z ciepłymi odcieniami piasku i beżu. Liliowy z szarymi odcieniami jest nadal popularny w 2022 roku i jest jednym z neutralnych kolorów. Wszechstronność Księżyca daje nam szereg inspiracji i możliwości w zakresie projektowania, mody i stylu życia.

Czy zainspirował Cię The Lunatic i szukasz więcej parkietów w odcieniach szarości?
W takim razie koniecznie sprawdź:

- Bergamo 190 Titanium
- Country Smoked Grey

Rectangle 4365

Pobierz naszą książkę inspiracji

Chcesz mieć możliwość przeglądania różnych kolekcji i zdjęć? Pobierz naszą broszurę inspiracji. Oprócz wszystkich kolekcji i mnóstwa zdjęć, znajdziesz w niej również wszystkie szczegóły techniczne.

Również interesujące

riviera

Południowo-francuski styl riviera

pojawiła się wielka fala uznania dla lokalnych tradycji i wzornictwa. Trend ten rozpoczął się już wcześniej obecnie stopniowo staje się głównym nurtem.

Czytaj dalej
viva magenta hero

Trendy kolorystyczne 2023 - Kolor w Twoich wnętrzach

Nowy rok, nowe kolory. I nawet jeżeli wnętrze nie jest tak podatne na najnowsze trendy, jak ubrania w Twojej szafie. Odrobina farby lub ciekawe akcesoria wprowadzą do wnętrza powiew świeżości.

Czytaj dalej
keuzes 2000x650

Przyczyniamy się do lepszego postrzegania świata poprzez wybór stylu naszego życia.

Chętnie spędzamy czas sami ze sobą, ale jednocześnie chcemy czuć się częścią rodziny, przyjaciół, współpracowników... a tym samym społeczeństwa. Poprzez nasze wybory dotyczące stylu życia możemy przyczynić się do lepszego postrzegania świata.

Czytaj dalej