Wybierz swój kraj.

Południowo-francuski styl riviera

pojawiła się wielka fala uznania dla lokalnych tradycji i wzornictwa. Trend ten rozpoczął się już wcześniej obecnie stopniowo staje się głównym nurtem.

riviera

Szczypta retro i dużo słońca

Zamiast globalnej jednolitości, poszukujemy charakterystycznych, unikalnych produktów. Wzornictwo staje się bardziej lokalne: meble i dekoracje nawiązują do tradycyjnego wzornictwa, z naciskiem na lokalne materiały i procesy. Na przykład słoma, trawa i len są powszechnie stosowane, często w ich naturalnej postaci lub barwione naturalnymi pigmentami. Delikatne kamienne odcienie - matowy piasek i wapień lub nieszkliwiona cegła - są również charakterystyczne dla tego trendu.

riviera-1
riviera-2
riviera-3

Styl barokowy i antyczny znajduje odzwierciedlenie w nostalgicznych wzorach, takich jak klasyczna kratka, grube paski w ciepłych odcieniach oraz motywy kwiatowe lub roślinne. Mogą występować również drobne niedoskonałości w tkaninie, można zauważyć, że jest ona wykonywana ręcznie. Te elementy barokowe i folklorystyczne są związane z tradycjami danego regionu. Tak więc na każdym kontynencie trend będzie wyglądał odmiennie. W ten sposób możemy już podziwiać ręcznie robioną ceramikę związaną z lokalnymi regionami. U nas nurt ten często przybiera formę słonecznego stylu południowej Riwiery Francuskiej, z delikatnymi odcieniami szarości, różu i bladej żółci tworzącymi letnią atmosferę na tle i tak już ciepłej palety barw. Pomarańczowe, musztardowe, brązowe i beżowe odcienie stylu retro emanują atmosferą tradycyjnych targowisk i sklepów ze starociami. Wszechobecny żółty kolor wywołuje nostalgiczne uczucie. Ponadto jest miejsce na bardziej naturalne kombinacje odcieni beżu i piasku.

riviera-4

Pomarańczowe, musztardowe, brązowe i beżowe odcienie stylu retro emanują atmosferą tradycyjnych targowisk i sklepów ze starociami. Wszechobecny żółty kolor wywołuje nostalgiczne uczucie. Ponadto jest miejsce na bardziej naturalne kombinacje odcieni beżu i piasku.

Podłoga w stylu rustykalnym z sękami, wieloma różnicami kolorystycznymi i ciepłym, przytulnym akcentem wnosi wiele uroku do domu. Gra światła i cienia w ciągu dnia sprawia, że parkiet jest wyjątkowo piękny i wyjątkowy.

Czy zainspirował Cię styl Riviera i szukasz parkietu, który idealnie do niego pasuje?
W takim razie koniecznie sprawdź:

Rectangle 4365

Pobierz naszą książkę inspiracji

Chcesz mieć możliwość przeglądania różnych kolekcji i zdjęć? Pobierz naszą broszurę inspiracji. Oprócz wszystkich kolekcji i mnóstwa zdjęć, znajdziesz w niej również wszystkie szczegóły techniczne.

Również interesujące

banner-50tinten-2000x650

50 odcieni szarości

Trendy, kolory i kształty nieustannie się zmieniają. Odkryj najnowsze modne kolory i materiały zainspirowane księżycem.

Czytaj dalej
viva magenta hero

Trendy kolorystyczne 2023 - Kolor w Twoich wnętrzach

Nowy rok, nowe kolory. I nawet jeżeli wnętrze nie jest tak podatne na najnowsze trendy, jak ubrania w Twojej szafie. Odrobina farby lub ciekawe akcesoria wprowadzą do wnętrza powiew świeżości.

Czytaj dalej
keuzes 2000x650

Przyczyniamy się do lepszego postrzegania świata poprzez wybór stylu naszego życia.

Chętnie spędzamy czas sami ze sobą, ale jednocześnie chcemy czuć się częścią rodziny, przyjaciół, współpracowników... a tym samym społeczeństwa. Poprzez nasze wybory dotyczące stylu życia możemy przyczynić się do lepszego postrzegania świata.

Czytaj dalej