Wybierz swój kraj.

Trendy kolorystyczne 2023 - Kolor w Twoich wnętrzach

Nowy rok, nowe kolory. I nawet jeżeli wnętrze nie jest tak podatne na najnowsze trendy, jak ubrania w Twojej szafie. Odrobina farby lub ciekawe akcesoria wprowadzą do wnętrza powiew świeżości.

viva magenta hero

Wszyscy wiemy, jak kolor wpływa na nasz nastrój: chłodny błękit lub ciepły odcień terakoty sprawiają ogromną różnicę. Każdego roku różni eksperci wybierają określony kolor jako „Kolor roku”. Jakie kolory będą najpopularniejsze w 2023 roku? A przede wszystkim, w jaki sposób można je zastosować w swoich wnętrzach?

Viva Magenta - kolor roku Pantone

Pantone wybrał Viva Magenta (Pantone 18-750) po Very Peri w 2022 roku. Odcień odzwierciedlający witalność, siłę i wigor, inspirowany naturą i otaczającym nas światem.

„To niekonwencjonalny kolor na niekonwencjonalne czasy” - mówi Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Colour Institute. Kolor Viva Magenta, balansujący między czerwienią, różem i fioletem, zachęca nas do otwarcia nowych drzwi, zanurzenia się w przyszłość i odłożenia na bok złych wspomnień z minionych lat.

We wnętrzach jest to dość intensywny kolor. Dzięki akcesoriom w tym radosnym kolorze wnętrza natychmiast nabiorą wiosennego charakteru

(zdjęcie: shutterstock)

viva magenta pantone

Vining Ivy - Histor - kolor roku

Jeżeli to zależy od Histor, wprowadzimy więcej spokoju i równowagi do wnętrz z niebiesko-zielonym (a może zielono-niebieskim?) kolorem. Vining Ivy. Producent farby miesza intensywny kolor niebieski z wyrafinowaną zielenią, aby uzyskać głęboki kolor kamienia szlachetnego. Kolor niebieski wprowadza spokój, a szmaragdowa zieleń tworzy poczucie równowagi.

Ten trend kolorystyczny doskonale łączy się z neutralnymi odcieniami beżu, które charakteryzują na przykład styl Japandi.

(zdjęcie: Histor)

vining ivy

Wild Wonder - Flexa - kolor roku

Dużo spokojniejsza niż Viva Magenta czy Vining Ivy, ale nie nudna. Według firmy Flexa ten naturalny żółty odcień zapewnia połączenie z naturą i pomaga nam wnieść magię natury do naszych domów.

Ten kolor jest najbardziej uniwersalny spośród wszystkich trzech. Można go łączyć na różne sposoby: spokojnie i cicho z innymi neutralnymi odcieniami lub jako bazę, z którą inne, bardziej wyraziste kolory pięknie się komponują.

(zdjęcie: Flexa)

Dulux-Colour-Futures-Colour-of-the-Year-2023-Lush-Colours-LivingRoom-Inspiration-Global-1

Raspberry Blush - Benjamin Moore kolorem roku

Raspberry Blush to bez wątpienia miłość od pierwszego widzenia. Benjamin Moore opisuje ten kolor jako żywy odcień koralu z domieszką różu - ten elektryzujący odcień to definicja charyzmatycznego koloru.

Raspberry Blush reprezentuje wyjście ze strefy komfortu i odwagę do odkrywania czegoś nowego. Jest to absolutnie wyrazisty kolor. Doskonale sprawdzi się jako akcent na ścianie lub element przyciągający wzrok.

(zdjęcie: Benjamin Moore)

Benjamin Moore_Raspberry Blush 1000x1000

Foto header: Shutterstock

Rectangle 4365

Pobierz naszą książkę inspiracji

Chcesz mieć możliwość przeglądania różnych kolekcji i zdjęć? Pobierz naszą broszurę inspiracji. Oprócz wszystkich kolekcji i mnóstwa zdjęć, znajdziesz w niej również wszystkie szczegóły techniczne.

Również interesujące

banner-50tinten-2000x650

50 odcieni szarości

Trendy, kolory i kształty nieustannie się zmieniają. Odkryj najnowsze modne kolory i materiały zainspirowane księżycem.

Czytaj dalej
riviera

Południowo-francuski styl riviera

pojawiła się wielka fala uznania dla lokalnych tradycji i wzornictwa. Trend ten rozpoczął się już wcześniej obecnie stopniowo staje się głównym nurtem.

Czytaj dalej
keuzes 2000x650

Przyczyniamy się do lepszego postrzegania świata poprzez wybór stylu naszego życia.

Chętnie spędzamy czas sami ze sobą, ale jednocześnie chcemy czuć się częścią rodziny, przyjaciół, współpracowników... a tym samym społeczeństwa. Poprzez nasze wybory dotyczące stylu życia możemy przyczynić się do lepszego postrzegania świata.

Czytaj dalej