Wybierz swój kraj.

Przyczyniamy się do lepszego postrzegania świata poprzez wybór stylu naszego życia.

Chętnie spędzamy czas sami ze sobą, ale jednocześnie chcemy czuć się częścią rodziny, przyjaciół, współpracowników... a tym samym społeczeństwa. Poprzez nasze wybory dotyczące stylu życia możemy przyczynić się do lepszego postrzegania świata.

keuzes 2000x650

Jesteśmy świadomi, że nie możemy już po prostu konsumować czegokolwiek. Zależy nam na etycznie odpowiedzialnych produktach: wytwarzanych przy ujemnej emisji CO2, w uczciwych warunkach pracy, z materiałów pochodzenia roślinnego... Parkiet dosłownie i w przenośni wnosi do domu kawałek natury.

Nie ma już mody na chwalenie się wakacjami na które lecimy samolotem, ale chodzi o to, jak ekologicznie żyjemy. Dlatego marki muszą być transparentne i uczciwe, nie tylko w kwestii wpływu na emisję dwutlenku węgla. Pod uwagę brane są również inne kwestie etyczne, takie jak różnorodność, neutralność płciowa, tożsamość kulturowa i inkluzywność. Firmy są nagradzane za swoje zaangażowanie w tym obszarze. Szczególnie te firmy, które chcą dotrzeć do młodszych pokoleń konsumentów, powinny być tego świadome.

Ciepłe kolory z odcieniem benzyny

Świadomy etycznie konsument jest człowiekiem mającym nadzieję na poprawę otoczenia. Jest to zatem optymistyczny trend z ciepłymi odcieniami, takimi jak pomarańczowy, żółty i czerwony. Podstawowa paleta obejmuje kolory nawiązujące do ekologii i recyklingu. Odcienie piasku i ziemi znajdują odzwierciedlenie w pokryciach podłóg i ścian, ale także w surowych materiałach mebli i przedmiotów. Niebieski i zielony nadają mu odrobinę naftalinowego charakteru.

reward-1

Zrównoważone (ponowne) wykorzystanie ma kluczowe znaczenie w projektowaniu wnętrz. Dlatego też materiały pochodzące z recyklingu, takie jak włókna syntetyczne z butelek PET lub innych tworzyw sztucznych, są priorytetem. Kolejnym przykładem są zużyte materiały budowlane przekształcone w estetyczne elementy wyposażenia wnętrz. Wszechobecna jest estetyka związana z naprawami: przecież reperowanie rzeczy zmniejsza ilość odpadów. Parkiet ma dębową warstwę wierzchnią o grubości co najmniej 2,5 mm. Dzięki temu podłoga może być poddawana kilkukrotnemu szlifowaniu, zachowując swój piękny wygląd nawet po 40 latach. 

reward-2
reward-3
reward-5

Nawet nowe przedmioty wyglądają, jakby były naprawiane. Z pewnością całość nie powinna wyglądać nadmiernie gładko: niedoskonałości są dozwolone, na przykład w szkliwie ceramiki lub w ręcznie tkanych tkaninach. Szwy i przeszycia nie są ukryte; proces produkcji powinien pozostać widoczny. Patchwork (czyli sposób na wykorzystanie tekstyliów) jest wielkim trendem, i to nie tylko jako typowy wzór patchworkowy. Efekt mieszania i dopasowywania jest wywoływany przez motywy, rozmieszczenie przedmiotów i materiałów lub, na przykład, przeszycia w wykładzinach podłogowych..

reward-4

Czy jesteś zainspirowany tym trendem i szukasz parkietu, który idealnie do niego pasuje?
W takim razie koniecznie sprawdź:

Rectangle 4365

Pobierz naszą książkę inspiracji

Chcesz mieć możliwość przeglądania różnych kolekcji i zdjęć? Pobierz naszą broszurę inspiracji. Oprócz wszystkich kolekcji i mnóstwa zdjęć, znajdziesz w niej również wszystkie szczegóły techniczne.

Również interesujące

banner-50tinten-2000x650

50 odcieni szarości

Trendy, kolory i kształty nieustannie się zmieniają. Odkryj najnowsze modne kolory i materiały zainspirowane księżycem.

Czytaj dalej
riviera

Południowo-francuski styl riviera

pojawiła się wielka fala uznania dla lokalnych tradycji i wzornictwa. Trend ten rozpoczął się już wcześniej obecnie stopniowo staje się głównym nurtem.

Czytaj dalej
viva magenta hero

Trendy kolorystyczne 2023 - Kolor w Twoich wnętrzach

Nowy rok, nowe kolory. I nawet jeżeli wnętrze nie jest tak podatne na najnowsze trendy, jak ubrania w Twojej szafie. Odrobina farby lub ciekawe akcesoria wprowadzą do wnętrza powiew świeżości.

Czytaj dalej